Strona główna

Witaj!

Witam

Jest to strona poświęcona serialowi pt.: "American Horror Story". Serial składa się z 5 sezonów ,w którym są opowiadane różne historie. 

Sezony serialu:

1. AHS- Murder House

2. AHS- Asylum

3. AHS- Coven

4. AHS - Freak Show

5. AHS-Hotel

Serial AHS

Fabuła

1. AHS Murder House

 

Fabuła toczy się w 2011 roku i skupia się wokół rodziny Harmonów: psychiatry Bena (Dylan McDermott), jego żony Vivien (Connie Britton) oraz ich nastoletniej córki Violet (Taissa Farmiga). Rodzina przeprowadza się z Bostonu do Los Angeles, aby ułożyć sobie życie na nowo po poronieniu Vivien i zdradzie Bena. Harmonowie przeprowadzają się do starej, odrestaurowanej posiadłości. Wkrótce poznają swoich sąsiadów, a także byłych właścicieli rezydencji – Langdonów: Constance (Jessica Lange), jej dzieci: Tate’a (Evan Peters) oraz Adelaidę „Addie” (Jamie Brewer) oraz Larry’ego Harveya (Denis O’Hare). Ben i Vivien starają się odnowić swój związek, podczas gdy Violet walczy z depresją i zaprzyjaźnia się z Tate'em. Langdonsowie zaczynają wpływać na życie Harmonów, którzy z czasem odkrywają, że ich posiadłość jest nawiedzona przez duchy wszystkich osób, które kiedykolwiek w niej zmarły bądź zostały zamordowane.

 
2. AHS Asylum
 

 Historia ma miejsce w roku 1964 i skupia się wokół szpitala psychiatrycznego Briarcliff w Massachusetts. Seria przedstawia wydarzenia dotyczące pacjentów, lekarzy oraz sióstr zakonnych, które prowadzą placówkę. Zakład prowadzą surowa siostra Jude (Jessica Lange), jej protegowana, siostra Mary Eunice (Lily Rabe) oraz jego założyciel - prałat Timothy Howard (Joseph Fiennes). Lekarze leczący pacjentów to psychiatra dr Oliver Thredson (Zachary Quinto) oraz sadystyczny naukowiec, dr Arthur Arden (James Cromwell). Pacjentami są: siłą uwięziona lesbijka i dziennikarka, Lana Winters (Sarah Paulson), niesłusznie oskarżony o serię morderstw Kit Walker (Evan Peters) oraz rzekoma morderczyni Grace Bertrand (Lizzie Brocheré). Osoby przebywające w Briarcliff są poddawane działalności nadprzyrodzonych mocy, wpływom demona oraz porwaniom, za które odpowiedzialne są siły pozaziemskie.

 

3.AHS Coven

 

Fabuła ma miejsce w roku 2013 i opowiada o potomkiniach czarownic, które przeżyły procesy w Salem. Wiedźmom grozi zagłada. Młode czarownice, które dopiero odkrywają swoje moce, zostają wysłane do Nowego Orleanu, gdzie znajduje się bezpieczna dla nich szkoła. Wkrótce, do zakonu powraca długo nieobecna wielebna oraz niezwykle potężna czarownica, Fiona Goode (Jessica Lange). Chce ona zapewnić zakonowi bezpieczeństwo, ale również zamierza wypełnić własne, ukryte cele. W szkole uczy córka Fiony, Cordelia (Sarah Paulson). Wśród nowo przybyłych, młodych czarownic, znajdują się m.in. Zoe Benson (Taissa Farmiga) oraz Madison Montgomery (Emma Roberts). Wydarzenia skupiają się również wokół odwiecznej wojny pomiędzy czarownicami z Salem oraz czarnoskórą królową Voodoo, Marie Laveau (Angela Bassett). Przeplata się również wątek rasistki i seryjnej morderczyni, Marie Delphine LaLaurie (Kathy Bates). Pojawiają się także retrospekcje sięgające lat 70 XX wieku oraz lat 30 XIX wieku.
 
4.AHS Freak Show
 
Historia ma miejsce w roku 1952 w dosyć spokojnym miasteczku Jupiter i opowiada o grupie cyrkowej, która składa się z osób urodzonych z różnymi deformacjami cielesnymi i mających status wyrzutków społeczeństwa i ludzkich dziwolągów. Upiornej trupie przewodzi Elsa Mars (Jessica Lange). Cyrk nie cieszy się już popularnością, ale Elsa wciąż marzy o znalezieniu miejsca dla swoich pracowników, jak i o wielkiej sławie dla siebie samej. Dostrzega szansę na spełnienie swoich marzeń, kiedy do szpitala trafiają siostry syjamskie, Bette i Dot Tattler (Sarah Paulson). Elsa ma nadzieję, że siostry uratują jej upadający cyrk i zyska dzięki temu sławę. Wśród osób z trupy znajdują się m.in. urodzony z syndaktylią, marzący o normalnym życiu, Jimmy Darling (Evan Peters), jego matka, kobieta z brodą i asystentka Elsy, Ethel Darling (Kathy Bates), związany z burzliwą przeszłością Ethel, strongman Dell Toledo (Michael Chiklis) oraz jego żona, posiadająca troje piersi, Desiree Dupree (Angela Bassett). Członkowie upiornej trupy walczą z prześladowaniami z powodu swojego wyglądu.
 
5.AHS Hotel


Akcja toczy się w roku 2015 w Los Angeles, wokół nawiedzonego hotelu Cortez, zbudowanego przed wielu laty przez Jamesa Patricka Marcha (Evan Peters), który torturował w nim swoich gości. Właścicielką budynku jest obecnie 111-letnia wampirzyca, hrabina Elizabeth Johnson (Lady Gaga). W hotelu Cortez przeplatają się losy innych wampirów, duchów i zwykłych śmiertelników, m.in. recepcjonistki Iris (Kathy Bates), jej syna i kochanka Elizabeth, Donovana (Matt Bomer), prostytutki Sally (Sarah Paulson), transgenderycznego barmana, Liz Taylor (Denis O’Hare), aktorki i byłej kochanki Elizabeth, Ramony Royale (Angela Bassett), modela Tristana Duffy’ego (Finn Wittrock), projektanta Willa Drake’a (Cheyenne Jackson), a także detektywa Johna Lowe’a (Wes Bentley) i jego żony, Alex (Chloe Sevigny). John zamieszkuje w hotelu, aby znaleźć mordercę, zabijającego osoby łamiące 10 przykazań. Retrospekcje sięgają lat 20 XX wieku, a całość kończy epilog z 2022 roku.